Toppbild

Kontakt

Här hittar du Thomasgymnasiets centrala kontaktpersoner. Fler kontaktuppgifter hittar du i personallistan.


Skolledning

Anna Zachrisson, rektor

Telefon: 0152-294 54
Mobil: 072-500 99 51
E-post: anna.zachrisson@strangnas.se

Katrin Eriksson, biträdande rektor

Telefon: 0152-298 57
Mobil: 070-842 91 90
E-post: katrin.eriksson@strangnas.se

Lena Puman, biträdande rektor

Telefon: 0152-294 52
Mobil: 070-384 31 17
E-post: lena.puman@strangnas.se

 

Administration

Telefon: 0152-294 50
Öppet: 08.00-12.00, 13.00-16.00

Ann-Sofi Lundström, assistent/elevadministration

Telefon: 0152-293 62
E-post: ann-sofie.lundstrom@strangnas.se

Lotta Pettersson, assistent/personalredogörare

Telefon; 0152-294 51
E-post: lotta.pettersson@strangnas.se

Annika Hägg, ekonom

Telefon: 0152-293 53
E-post: annika.hagg@strangnas.se

Susanne Tingstedt, projektledare

Telefon: 0152-294 56
E-post: susanne.tingstedt@strangnas.se

 

Studie- och yrkesvägledning

Tarja Krödel

Telefon: 0152-298 56
Mobil: 072-515 86 06

Gabriella Kardestad

Telefon: 0152-294 73
Mobil: 070-842 96 84

 

Elevhälsa

Lena Haglund, skolläkare

Träffas efter överenskommelse, kontakt via skolsköterska
Handhar skolrelaterade problem.

Anna-Maria Larsson, skolsköterska

Telefon: 0152-295 07
Mobil: 076-125 33 83

Anette Rydelius Sandberg, skolsköterska (fr.o.m. 28/2 2017)

E-post: anette.rydeliussandberg@strangnas.se

Birgit Persson, skolkurator

Telefon: 0152-9855 
Mobil: 070-842 92 86
E-post: Birgit.Persson@strangnas.se

 

Ung företagsamhet (UF)

Helen Park

E-post: helen.park@strangnas.se

Denice Langen

E-post: denice.langen@strangnas.se

 

Uppdaterad 2017-02-20
Skapa egna genvägar?

Här kan du spara egna genvägar till intressanta sidor på strangnas.se. De ligger kvar här och syns bara när du besöker oss från den dator du använder nu. Du kan enkelt ta bort genvägar genom att klicka på krysset bakom genvägarna du sparat.

För att detta ska fungera läggs en så kallad cookie på din dator.

Thomasgymnasiet

Campus Strängnäs
Thomasgymnasiet
645 80 STRÄNGNÄS

Telefon: 0152 - 29450

Mer kontaktinformation

 


Fronter - lärplattform

Skolornas lärplattform Fronter
- inloggning krävs

Glömt inloggning - klicka här

 


Schema

Vad har jag på schemat?

 


Matsedel
 

Vad blir det till lunch?

 


Synpunktshantering

Synpunkter och klagomål

 


Strängnäs kommun, 645 80 Strängnäs | telefon 0152-291 00 | fax 0152-290 00 | e-post kommun@strangnas.se | organisationsnummer 212000-0365

  >