Toppbild

Kontakt

Här hittar du Thomasgymnasiets centrala kontaktpersoner. Fler kontaktuppgifter hittar du i personallistan.


Skolledning

Anna Zachrisson, rektor

Telefon: 0152-294 54
Mobil: 072-500 99 51
E-post: anna.zachrisson@strangnas.se

Katrin Eriksson, biträdande rektor

Telefon: 0152-298 57
Mobil: 070-842 91 90
E-post: katrin.eriksson@strangnas.se

Lena Puman, biträdande rektor

Telefon: 0152-294 52
Mobil: 070-384 31 17
E-post: lena.puman@strangnas.se

 

Administration

Telefon: 0152-294 50
Öppet: 08.00-12.00, 13.00-16.00

Ann-Sofi Lundström, assistent/elevadministration

Telefon: 0152-293 62
E-post: ann-sofie.lundstrom@strangnas.se

Lotta Pettersson, assistent/personalredogörare

Telefon; 0152-294 51
E-post: lotta.pettersson@strangnas.se

Annika Hägg, ekonom

Telefon: 0152-293 53
E-post: annika.hagg@strangnas.se

Susanne Tingstedt, projektledare

Telefon: 0152-294 56
E-post: susanne.tingstedt@strangnas.se

 

Studie- och yrkesvägledning

Tarja Krödel

Telefon: 0152-298 56
Mobil: 072-515 86 06

Gabriella Kardestad

Telefon: 0152-294 73
Mobil: 070-842 96 84

 

Elevhälsa

Lena Haglund, skolläkare

Träffas efter överenskommelse, kontakt via skolsköterska
Handhar skolrelaterade problem.

Anette Rydelius Sandberg, skolsköterska

Telefon: 0152-295 07
Mobil: 076-125 33 83
E-post: anette.rydeliussandberg@strangnas.se

Birgit Persson, skolkurator

Telefon: 0152-298 55 
Mobil: 070-842 92 86
E-post: birgit.Persson@strangnas.se

Jack Calo, specialpedagog

Telefon: 0152-294 35 
Mobil: 070-253 42 86
E-post: jack.calo@strangnas.se

 

Ung företagsamhet (UF)

Helen Park

E-post: helen.park@strangnas.se

Denice Langen

E-post: denice.langen@strangnas.se

 

Uppdaterad 2017-03-29

Strängnäs kommun, 645 80 Strängnäs | telefon 0152-291 00 | fax 0152-290 00 | e-post kommun@strangnas.se | organisationsnummer 212000-0365

  >